Basia Folta, intelektualistka, erudytka o ogromnym poczuciu humoru i niebywałym apetycie na życie. Poznałam ją ćwierć wieku temu, podczas sesji KKR w Legnicy. Nie mogło jej tutaj zabraknąć – o miedzi robiła reportaże już w latach pięćdziesiątych minionego wieku, wpierw dla radia, a potem dla TV Wrocław.

Czytaj więcej...

Z żalem informuję, że 4 stycznia 2020 roku odeszła nasza klubowa koleżanka, Basia Folta. Pożegnanie Jej prochów odbędzie się 16 stycznia o godzinie 14 w kaplicy "Gloria" we Wrocławiu przy ul. Kwiatkowskiego 13 na Oporowie.

Czytaj więcej...

Byłem na pogrzebie Romka Koperskiego. Długo przed rozpoczęciem  uroczystości o godzinie 13.30 na Cmentarzu Łostowickim zaczął  gęstnieć tłum. Przed kaplicą, w której jeszcze dopełniały się uroczystości poprzedniego pochówku, stanęły poczty sztandarowe.

Czytaj więcej...

23 listopada 2019 roku zmarł nasz kolega  klubowy, Romuald Koperski – podróżnik, pisarz, dziennikarz, fotograf, pilot samolotowy, nurek i zawodowy muzyk. Dał najdłuższy koncert fortepianowy i zapisany został w Księdze Rekordów Guinnessa.

Czytaj więcej...

Niemal 30 lat kierował naszym Krajowym Klubem Reportażu. W ostatnich latach kilkakrotnie chciał zrzec się przywództwa (bo pracy za dużo, zdrowie już nie takie, bo sił coraz mniej). Przekupywaliśmy go: a to wręczyliśmy wielki portret Marka w koronie, z berłem i w gronostajach, a to założyliśmy koszulki z napisem - "Prezes - Marek Santo subito" i "Wodzu prowadź!". I odtańczyliśmy w nich taniec dla Niego. Marek machał ręką, marszczył krzaczaste brwi, ale oczy mu iskrzyły. Kochaliśmy Go.

Czytaj więcej...