• jerzy-grundkowskijerzy-grundkowski

JERZY GRUNDKOWSKI – dziennikarz, pisarz, absolwent historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor fantastyki, prozy historycznej i współczesnej.
Swoje utwory publikował między innymi na łamach Twórczości, Tygodnika Kulturalnego, Nieznanego Świata, Faktów, Literatury, współpracował z prasą lokalną i zakładową. Wysoko cenione są jego publikacje z zakresu historii budownictwa i architektury, które ukazywały się w czasopiśmie Warstwy - Dachy i Ściany. W latach 1995-2006 redaktor naczelny Warstw, później zastępca redaktora naczelnego.
Najważniejszą jego książką jest Annopolis, miasto moich snów, która cieszyła się dużym uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników (redakcja Młodego Technika uznała ją za najlepszy debiut roku, fundatorzy nagrody im. N. Gall – za najlepszą książkę nowelistyczną roku, czasopismo Fantastyka uhonorowało jedną ze swoich nagród).
Był laureatem nagrody literackiej Janicius imienia Klemensa Janickiego oraz trzech konkursów dziennikarskich, poświęconych upowszechnianiu wiedzy ekonomicznej.

Wojciech Chudziński